Jízdy pro obec Strašice

Jízdy pro obec Strašice

Spolupráci s obcí Strašice, jsme navázali v roce 2007, v rámci jednání o možnosti umístění deponie historických autobusů a trolejbusů v objektu bývalých kasáren. A tak se v létě 2009 poprvé otevřela vrata Muzea dopravy Ve Strašicích. Historické autobusy v muzeu umístěné ale příležitostně vyjížďejí i na kratší vyjížďky a výlety pro potřeby obecního úřadu, místní základní organizace Českého zahrádkářského svazu, či mateřské nebo základní školy a v neposlední řadě i pro partnerské Muzeum středních Brd. Následující přehled obsahuje pouze ty  jízdy,  při kterých byly pořízeny snímky.

2.10.2011 – Zapůjčení autobusu pro cyklozávod Tour de Brdy

Jako zázemí pro pořadatele a časomíru cyklistického závodu Tour de Brdy, jsme na start a zároveň cíl u Muzea středních Brd ve Strašicích umístili nízkopodlažní autobus ŠKODA 21 Ab (ev.č. 474).

14.5.2015 – Výlet do Atom muzea v Míšově

V bývalém podzemním skladu Sovětských jaderných hlavic za obcí Míšov, jsme navštívili expozici o jaderné atomové válce, kterou zde spravuje Nadace železné opony. Přepravu zajišťoval vůz Karosa ŠL 11.

17.10.2015 – Výlet po stopách zaniklých obcí a zajímavých místech ve VÚ Brdy  

Dva naše autobusy se dostaly do dnešní přírodní rezervace a mohli jsme navštívit zajímavá místa vojenského prostoru: lovecký zámeček Tři Trubky, Padrťské rybníky, okolí meteoradaru na vrchu Praha, a též pozůstatky zaniklých obcí Přední a Zadní Záběhlá.

26.8.2016 Zájezd na Rožmitálsko

Další ze zájezdů „jen“ za vojenský prostor. Prohlédli jsme bohatou expozici Podbrdského muzea v Rožmitále pod Třemšínem, kde se mimo jiného nalézá největší sbírka automobilů značky Aero. Další zastávka byla hned opodál, u místa posledního odpočinku hudebního skladatele Jakuba Jana Ryby. A i naše poslední zastávka se nesla též v hudebním duchu. U památníku Antonína Dvořáka na zámečku ve Vysoké u Příbrami.

Komentáře jsou uzavřeny.