Jízdy pro Nadační fond Plzeň sobě

Jízdy pro Nadační fond Plzeň sobě

Od roku 2018 spolupracujeme s Nadačním fondem Plzeň sobě. Tento fond si klade za cíl pomocí širokého množství aktivit oživit veřejný prostor v Plzni, zejména oživit opuštěná či nevyužívaná místa v Plzni a podílí se na organizaci řady kulturních akcí. Nadační fond je hlavním pořadatelem výstavy Skvosty s vůní benzínu, která probíhá od roku 2017 každý červenec. Výstava představuje zejména osobní automobily a to od dávné minulosti až po aktuální modely, ale dále i závodní speciály a v menší míře také autobusy či nákladní vozidla. Jistou autobusovou zajímavostí je i místo konání celé výstavy, a to kulturní areál Depo 2015, které do nedávné minulosti sloužilo jako vozovna autobusů a trolejbusů. Součástí doprovodného programu „Skvostů“ jsou i vyhlídkové jízdy historickým autobusem, které od roku 2018 zajišťujeme.

V roce 2018 byl na vyhlídkové spoje nasazen autobus Karosa ŠL 11, který návštěvníky vozil bezplatně po dvou různých okruzích. Okruhy svým trasováním připomínaly dřívější trasu linky 21 (do Radobyčic) a stávající malebnou linku 31 (do Hradiště). Zájemci měli možnost svézt se autobusem od čtvrtka 19.7. až do neděle 22.7.2018, autobus jezdil v intervalu 120 minut. Při každém kole se zájemců o svezení našlo dost a dost.

Spolupráce pokračuje i v roce 2019, kdy jsme pro Nadační fond Plzeň sobě nejprve zajišťovali dopravu na akci Den otců (a dědů). V neděli 16.6. mezi 13. a 18. hodinou posloužil autobus Karosa ŠL 11 jako bezplatná kyvadlová doprava z Bor do zastávky U Přehrady), se kterou prakticky sousedí Škoda land, kde se Den otců konal. V červenci jsme opět zajišťovali vyhlídkové jízdy historickým autobusem pro návštěvníky akce Skvosty s vůní benzínu. Tentokrát byl využit autobus Karosa B 732 (ex PMDP ev. č. 423), který obdobně jako v loňském roce nabízel svezení střídavě po dvou okruzích. První z okruhů vedl z Depa 2015 do části Radobyčic Podháji, druhý pak do městské části Hradiště. Obě trasy nabízely zajímavou a poklidnou jízdu malebnými okrajovými částmi města Plzně. Autobus jezdil od pátku 19.7. 15:00 do neděle 21.7. 15:00 v taktu 2 hodiny (maximálně od 11. do 17. hodiny).

Komentáře jsou uzavřeny.