Jízdy pro Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou

Jízdy pro Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou

V roce 2015 jsme poprvé spolupracovali s Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou. V sobotu 19.9.2015 probíhal u příležitosti Oslav Ještědu i den otevřených dveří v liberecké tramvajové vozovně v Mrštíkově ulici. S historickým autobusem Karosa ŠL 11 jsme pomáhali zajistit provoz na zvláštní lince B spojující tramvajovou vozovnu s Horním Hanychovem resp. úpatím Ještědu. V provozu byly i další tamní historické autobusy a tramvaje. Historický autobus zvládl více než 200 km dlouhou cestu z Plzně do Liberce bez problémů, stejně tak i cestu zpět.

Započatá spolupráce pokračovala i v následujícím roce. V sobotu 17.9.2016 se náš autobus ŠL 11 objevil na nostalgické lince v Liberci znovu. Tentokrát na jiné trase, a to od dolní stanice lanové dráhy v Horním Hanychově po parkoviště těsně pod věží Ještědu. Nutno dodat, že cestu s převýšením 325 metrů na 5 km dlouhé trase, zvládl obsazený autobus velmi dobře a cestu k mlhou obestřenému Ještědu si zopakoval za den pětkrát.

S Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou jsme spolupracovali i v roce 2017. U příležitosti oslav 120 let provozu libereckých tramvají dne 26. srpna jsme autobusem Karosa ŠL 11 vozili návštěvníky dne otevřených dveří zdejší tramvajové vozovny. Celkem jsme na lince spojující tramvajovou vozovnu v Tatranské ulici s přestupním terminálem Fügnerova vykonali 13 obratů. Z Plzně byl na oslavy poprvé zapůjčen také autobus Škoda 706 RTO ev.č. 51 Plzeňských městských dopravních podniků. Tento stroj vozil zájemce z tramvajové vozovny na obratiště Horní Hanychov a zpět. Oba autobusy celé putování z Plzně do Liberce a zpět (celkově přes 500 km) absolvovaly bezvadně. Kromě plzeňských autobusů byly do Liberece zapůjčeny také historické vozy z Brna, Mostu, Prahy či německého Chemnitz.

Komentáře jsou uzavřeny.